Kaip pramogauti saugiai vaikų žaidimų kambariuose?

Pramogų parkai ir žaidimų kambariai dažniausiai asocijuojasi su linksmybėmis, smagiai praleistu laiku, galybe įspūdžių, šaunių akimirkų su draugais, šėlionių ir smagių nuotykių. Laikas, praleistas pramogų parkuose tikrai bus nuostabus ir kupinas gerų emocijų, jei nepamiršime kasdieninių, įprastų ir svarbių saugumo taisyklių, susijusiu su judesiu, valgymu, saugiu elgesiu ir budrumu. Kviečiame susipažinti su svarbiais patarimais norint pramogauti saugiai vaikų žaidimų kambariuose.

 1. Atvykdami į pramogų parką, žaidimų kambarį ar atrakcionų vietą pasirūpinkite tinkama apranga. Ji neturi varžyti judesių, būtų gerai, kad nespaustų. Jei pramogausite veiklose, kur bus pripučiami batutai ar čiuožyklos, rekomenduojame rengti vaikus ilgomis kelnėmis (timpomis).
 2. Kuo mažiau “ant vaiko” aksesuarų, tuo geriau ir saugiau: segtukai, laikrodis, apyrankės, karoliai, auskarai, plaukų lankelis, piniginė kišenėje. Jei tik yra galimybė, palikite šiuos daiktus spintelėse. Susidūrus, tikrai skauda, kai atsitrenki į “špilkutę”. Tikrai!
 3. Venkite eiti į pramogų parką prisivalgę ar persivalgę. Tas pats, beje, galioja ir baseine ar pirtyje. Organizmas apsunksta, gali kilti pykinimo pavojus.
 4. Valgyti ir gerti galima tik tam skirtose vietose. Nesineškite maisto į pramogas. Šį pranešimą pramogų parkuose matote ne todėl, kad šeimininkai bijo trupinių. Maistas ir pramogavimas vienu metu – labai didelė tikimybė užspringti. Taigi, pasistiprinkite ar atsigerkite kavinėje prie stalų ir pramogaukite saugiai.
 5. Pramogų parkuose venkite riešutų, čiulpinukų, kramtomos gumos (galima užspringti), gėrimų stiklinėje taroje (gali sudužti ir sužeisti – jus ir aplinkinius).
 6. Jei esate uždarame (vidaus) pramogų parke - rekomenduojama avėti kojines neslystančiu padu – “su stabdžiukais” kaip sako mamos. Išvengsite traumų paslystant.
 7. Prieš rimtesnę fizinę veiklą padarykite apšilimą, pramogauti pradėkite lengvu tempu, po truputį jį didindami.
 8. Eidami į pramogas kritiškai įvertinkite aplinką, kurioje ketina dūkti vaikai – ar gali būti priemonių, kurios vaikui ne pagal amžių (ūgio, aukščio atžvilgiu, ergonomikos ir judesio). Pramogaukite tose erdvėse, kurios skirtos pagal amžių. Ir būtinai klausykite aptarnaujančio personalo. Jei tik būtų galima, vaikus įleistų visur ir bet kur. Bet yra taisyklės saugumo vardan.
 9. Atėję į bet kokį pramogų parką susitarkite su vaiku dėl žaidimo sąlygų. Būtinai susitarkite, kur susitiksite, jei pasimesite.
 10. Tėvai reguliariai turėtų pasitikrinti, kur yra, ką veikia ir kuo užsiima vaikas pramogų parke. Atsargumas niekada nepakenkė.
 11. Pramogaujant nereikalingus daiktus palikite spintelėse (mobilaus telefono tikrai nereikės ant batuto, o šokinėjant galima susižeisti). Jei vaikas dėvi akinius, ar tikrai jų reikia pramogaujant?
 12. Jei vaikas turi sveikatos sutrikimų (pvz. širdies), pasitikrinkite ar tinkamas krūvis.
 13. Jei paliekate vaiką pramogų parke arba yra tikimybė, kad dėl žmonių srauto galite pasimesti, būtinai užrašykite savo telefono numerį (vaikui ant apyrankės, ant lapelio, įdėto į vaiko kišenę, kad ir ant pilvo). Tai ypač aktualu svetimose šalyse, kai vaikas gali nesuprasti svetimos kalbos.
 14. Pastebėję bet kokį įtartinai nesaugų dalyką, sulūžusį žaislą, išsikišusią vinį ar įtarimą keliančią pramogą, būtinai informuokite parko personalą. Nebūkite abejingi. Net jei atrodo, kad “jie tikriausiai matė”, geriau pasakykite antrą kartą. Vardan visų saugumo.

Šios rekomendacijos visiems ir visur. Šeimos pramogų parke ADVENTICA mes iš savo pusės jų laikomės taip pat. Kviečiame ir jus taip daryti.

Pramogaukime saugiai. Viskas yra žaidimas!

Susijusios naujienos

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Užsisakyti
#ViskasYraŽaidimas