LituanicaX robotikos sezono atidarymas

2023 m. rugsėjo 16 d. Lituanica X Robotikos sezono atidarymas vyks Vilniaus jėzuitų gimnazijos sporto salėje. Renginio atidarymas 13:00 val., o pabaiga – 16:00 val. Robotikos sezono atidarymo renginys yra nemokamas ir jame tikimasi sulaukti iki 300 dalyvių ir svečių. Labai tikimės, kad Robotikos sezono atidarymo renginyje galės dalyvauti ir mūsų remiama komanda iš Ukrainos. Tai jiems būtų puiki treniruotė prieš įvairias artėjančias varžybas.Į renginį bus kviečiami ateiti visi norintys - tam yra būtina tik išankstinė registracija. Apie ją paskelbsime šiek tiek vėliau.

Preliminari renginio programa:

  • FTC (angl. First Tech Challenge) klasės robotų parodomosios varžybos. Kviečiame susipažinti ir peržiūrėti komandos "Lituanica X" varžybų Olandijoje momentus

 

  • FGC (angl. First Global Challenge) klasės robotų parodomosios varžybos. "Lituanica X" komandos pasirodymas varžybose Šveicarijoje

 

  • FRC (angl. First Robotics competition) klasės roboto pristatymas. Su tokiais robotais komanda "Lituanica X" dar tik planuoja dalyvauti varžybose. Tokiose varžybose gali dalyvauti iki 2 m dydžio mega - robotai. Jūs tik pažiūrėkite! 

 

  • LEGO robotikos žaibo varžybos, kuriose kviečiamos dalyvauti First Lego league (FLL) komandos
  • Galimybė išbandyti Goldbergo mašiną

 

  • Keli pranešimai (5 – 10 min): Justina Klyvienė apie idėjų FLL inovacijų projektams generavimo procesą, Matas Čiuželis apie robotikos progreso tendencijas.
     

Apie LituanicaX:

Lituanica X, arba sutrumpintai - LTX yra 2018 metais įkurta lietuvių robotikos komanda, besivaržanti įvairiose FIRST® (angl. For Inspiration and Recognition of Science and Technology) organizuojamose programose ir varžybose. Pati komanda veikia kaip motyvuotų šeimų bendruomenė ir be trukdžių dirba net iš kelių Lietuvos miestų ir miestelių. Pagrindiniai komandos robotikai ir inžinieriai - įvairaus amžiaus moksleiviai, pagal sugebėjimus ir norus dalyvaujantys skirtingose rungtyse, kurios reikalauja skirtingo pasiruošimo, finansų ir laiko.

Jauniausieji varžosi FLL (angl. First Lego League) lygoje, kurioje robotus konstruoja iš lego komponentų.

Vyresni moksleiviai projektuoja robotus FGC (angl. First Global Competition) ir FTC (angl. First Tech Challenge), kuriuose robotų užduotys sudėtingesnės ir robotus reikia surinkti didesnius, tvirtesnius, greitesnius. FGC robotai renkami iš specialaus detalių rinkinio, o FTC viską reikia suprojektuoti ir pasigaminti patiems. Tam mokiniai detales spausdina 3D spausdintuvais, pjauna lazeriais, lanksto iš metalo lakštų.

Ateityje planuojame dalyvauti ir sunkiausioje, daugiausia išteklių reikalaujančioje - FRC (angl. First Robotics Competition) programoje. Kurioje robotai milžiniški - išskleidus dinamines dalis siekia beveik 2 metrų aukštį. Pačios užduotys kasmet keičiasi ir vis sudėtingėja.

Didžiausias komandos pasiekimas - pirma vieta neoficialiose pasaulio robotikos olimpinėse žaidynėse “First Global Challenge” 2022 metais. Komandos sukonstruotas robotas puikiai atliko savo užduotį ir komandai pavyko išplėšti pirmąją vietą tarp kitų, labai stiprių komandų iš viso pasaulio. Komanda toliau juda į priekį, plečia žmonių skaičių, dalyvauja daugiau rungčių, rengia sudėtingesnius projektus ir stengiasi išpildyti pagrindinį savo tikslą - skleisti robotikos ir inžinerijos svarbą Lietuvoje ir skatinti jaunuolius susidomėti šia mokslo sritimi.

VISKAS YRA ŽAIDIMAS!

Susijusios naujienos

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Užsisakyti
#ViskasYraŽaidimas