Sausio 13-oji - Laisvės gynėjų diena

Apie reikšmę

Norėjau dalyvauti ilgiausio žodžio, kad visos raidės būtų skirtingos, konkurse. Stengiausi sugalvoti bent vieną, taip ir likau žiūrėti į vieną tašką geras tris minutes. Nesugalvojau. O kiti sugalvojo, net prigalvojo, sakyčiau.

Nežinau dar, kuris laimėjo, kuris buvo ilgiausias. Radau NEPRIKLAUSOMYBĖJ. 16 raidžių ir nėra pasikartojančių. Surinkau kompiuterio klaviatūra, stebėdamas, ar tikrai nepaspausiu to paties klavišo dar kartą. Ir taip sutapo, kad į kalendorių žvilgtelėjau – 2022-01-13. Vienam sakiny tas žodis ir ta data simboliškai žiūrisi. Ir reikšmingai.

Sausio 13-osios išvakarėse daugelis mūsų prisimename, kaip tūkstančiai žmonių drąsiai stojo ginti atkurtą Lietuvos nepriklausomybę sovietų karinės agresijos akivaizdoje. Kalbamės su vaikais apie tuometinius įvykius, uždegame laisvės ir atminimo žvakutes ir prisimename už Lietuvos laisvę žuvusius gynėjus.

Diena su netektim, su skausmu ir baime susijusi, ir tuo pat metu – su atgavimu, drąsa ir pasididžiavimu. Man, tiesą sakant, Sausio 13-toji yra tikroji nepriklausomybės diena. Nes tada stojo žmonės už laisvę prieš brutalią jėgą. Gal nesuprasdami iki galo, ką daro, bet skaidriai ir šviesiai žinodami, kad tai teisinga.

Vaikas buvau visai, nieko nepamenu. Tik tėtis pasakojo ne kartą ir dalinosi tokia mintimi: kai esi įvykyje, dar negali suvokti viso jo reikšmingumo, masto, keliamo pavojaus, pasekmių... Eini ir darai dalykus vedinas būtent to teisingumo jausmo. Kai jau vėliau, po daugelio metų žiūri į tą įvykį, gali suprasti, koks didelis jis buvo, koks svarbus, gyvybiškai. Ir tik po kurio laiko ateina toks gigantiškas pasididžiavimo jausmas. Mumis visais.

Čia kaip į kalną žiūrėtum. Jei labai iš arti, tai būtų akmenys, žemė, augalėliai, vabalėliai. O jei atsitrauki gerokai toliau, štai tau visa didybė.

1991 m. sausio 13 - oji mus visada lydės iškovota Lietuvos laisve - svarbiausia pergale mūsų gyvenimuose mums visiems.

Susijusios naujienos

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Užsisakyti
#ViskasYraŽaidimas