Mokymo plaukti baseinas Vilniuje

Vilniuje, prekybos ir pramogų centre "OZAS" -1B aukšte, tiesiai priešais šeimos pramogų parką ADVENTICA atidarytas naujas mokymo plaukti baseinas "Plaukimo šeima". Tėtis Jurgis ir visa ADVENTICA šeimynėlė nuo pat pirmųjų akimirkų stebėjo šio baseino statybas ir visada palaikė naujuosius būsimus kaimynus. Kaip smagu, kad pagaliau visiškai naujas baseinas ATIDARYTAS!

Ta proga, pasibaigus didiesiems rūpesčiams, susėdome kartu ir aptarėme baseino klausimus. Gero skaitymo!


TĖTIS JURGIS: "Kodėl vaikų mokymas plaukti? Negi neradote lengvesnės veiklos?"

PLAUKIMO ŠEIMA: "O kodėl gi ne? Plaukimo šeimą įkūrėme norėdami suburti plaukimo bendruomenę. Pradėjome organizuoti plaukimo pamokas vaikams, mūsų reklama tapo vaikų tėveliai, kurie iš lūpų į lūpas dalinosi savo rekomendacijomis, o norinčių plaukti mūsų mokykloje skaičiai kasmet didėjo. Neturėdami savo baseino, mes išmokėme daugiau nei 3000 vaikų plaukti. Ar dirbti su vaikais sunku? Tikrai taip, bet matomi rezultatai, įveiktos vaikų baimės, degančios akys, visus sunkumus atperka ir skatina nesustoti. Mes prisiliečiame prie kiekvieno vaiko, prisidedame prie jo asmenybės formavimosi ir dalelę savęs perduodame jam. Kalbant apie statistiką tai ji yra liūdna lyginant su vakarų šalimis, Lietuva vis dar pirmauja Europoje pagal skęstančių žmonių skaičių, todėl visuomet sakome, jog kiekvienas vaikas turi mokytis plaukti."  

TĖTIS JURGIS: "Vaikų mokymo plaukti veiklą "Plaukimo šeima" vardu vykdote nuo 2014 metų. Ar galite trumpai papasakoti kaip viskas vyko istoriškai?"

PLAUKIMO ŠEIMA: "Nuo 2014 iki 2020 metų Plaukimo šeima savo veiklą vykdė Vilniaus mieste esančiuose baseinuose. Nuomojantis takelius susidurdavome su daug nepatogumų - dažni baseinų lokacijų keitimai, baseinai orientuoti į sportinį rengimą, gaudavome nepatogius laikus pamokų organizavimui. Plaukimo pamokų sezoną baigdavome gegužės 31 dieną ir nežinodavome ar bus pratęsta nuomos sutartis naujam sezonui. Plaukimo šeimos narių bendruomenė augo, norinčių mokytis plaukti kasmet vis daugėjo, o mūsų svajonė turėti Plaukimo šeimos namus pritaikytus mokymui plaukti vis stiprėjo ir tapo realybe."

TĖTIS JURGIS: "Kaip gimė mintis patiems pasistatyti savo baseiną?"

PLAUKIMO ŠEIMA: "Viskas prasidėjo nuo SVAJONĖS. Svajonė virto TIKSLU. Tikslą pavertėme PLANU. Išsigryninome uždavinius (investicijų paieška, lokacija, baseino koncepcija) ir pasileidome į ilgą, naujų iššūkių, su vyšnia ant torto (užklupęs karantinas) kelionę."

TĖTIS JURGIS: "Kodėl PPC OZAS? Juk tai labai nestandartinis sprendimas?"

PLAUKIMO ŠEIMA: "Dažniausiai nestandartiniai sprendimai būna patys geriausi, o jei atvirai tai vertinome visus įmanus variantus. Ozą pasirinkome dėl geros lokacijos ir pačio pramogų ir prekybos centro atsakingo požiūrio į šį projektą, bei dalyvavimą jame."

TĖTIS JURGIS: "Pagaliau jis čia. Naujas mokymo plaukti baseinas PPC OZAS. Ar galite keletu sakinių apibūdinti koks jis?"

PLAUKIMO ŠEIMA: "Baseinas pilnai pritaikytas mokymui plaukti nuo 3 m. vaiko iki senjoro. Patalpoje turime 3 skirtingus baseinus, patiems mažiausiems 3 - 4 m. vaikams skirtas 2 takų gilėjantis 12,5 m. baseinas nuo 70 cm iki 120 cm. turintis atskirą šildymo sistemą kuri palaiko aukštesnę 30C temperatūrą. 5 - 10 m. vaikai mokosi plaukti 4 takų gilėjančiame 25 m baseine, kurio gylis nuo 120 cm iki 150 cm. Vaikai nuo 11 metų, sportininkai  ir suaugę, plaukia 3 takų 25 m ilgio, 150 cm gylio baseine. Vanduo papildomai dezinfekuojamas ultravioletinių lempų pagalba, todėl vandenyje palaikomas minimalus chloro kiekis. Turime net 37 dušus, atskiras šeimų dušines, persirengimo kabinas kuriose išvengiama nepatogumų, kai tėveliai atlydi mažamečius priešingos lyties vaikus. Visur įrengtas grindinis šildymas, slydimui atsparios grindinės plytelės, patalpose maksimaliai minimalizuoti aštrūs kampai, įspūdingas plaukų džiovintuvų kiekis. Automatizuota parėjimo kontrolės sistema – patekimas kaip į namus."

TĖTIS JURGIS: "Jau netrukus prasidės naujieji akademiniai metai. Tikėkimės kitokie nei pernai... Ko tikitės? Kokie lūkesčiai?"

PLAUKIMO ŠEIMA: "Tikrai tikimės, kad veikla nebus apribota dėl Covid-19, daug nuveikėme pirmo karantino metu ir įrodėme Vyriausybei, kad baseinų veikla yra viena iš saugiausių terpių. Vasarą laiko veltui taip pat neleidome, turėjome aibę personalo mokymų, kurių naudą jau pastebime ir tikimės ją matyti visus metus. Aktyviai dirbome su grupių užpildymu, tad tikimės pilnų grupių, žibančių vaikų akių, įsitraukiančio kolektyvo, atsakingų tėvelių ir tūkstančių išmokytų plaukti vaikų, bei suaugusių."

TĖTIS JURGIS: "Gal yra minčių apie antrą, apie trečią baseiną?"

PLAUKIMO ŠEIMA: "Turime ne tik minčių, bet ir aiškų planą. Plaukimo šeima prekinį ženklą tikrai išvysite ir kituose objektuose."

TĖTIS JURGIS: "Ką reikia žinoti vaikams ir tėveliams būnant prie vandens? Kokios pagrindinės saugaus elgesio taisyklės vandenyje?"

PLAUKIMO ŠEIMA: "Pirmiausia tai būkime atsakingi ir saugokime patys save. Jei laiką leidžiate gamtoje, nepažįstamoje vietoje, pirmiausia įvertinkite vandens telkinį, kaip greit jis gilėja, koks jo dugnas. Nepervertinkite savo galimybių. „Nepaleiskite iš akių“ savo atžalų, naudokite priemones, kad vandenyje jaustumėtės saugūs. Na ir ateikite mokytis plaukti į baseiną, čia plaukimo įgūdžius tiek vaikams, tiek suaugusiems suformuoti padės kompetentingi plaukimo treneriai."

TĖTIS JURGIS: "Na ir pabaigai. Matote šimtus vaikų kiekvieną dieną, tūkstančius per mėnesį. Kokie jie, tie šiuolaikiniai vaikai ir jų tėveliai?.."

PLAUKIMO ŠEIMA: "Kad ir kaip banaliai beskambėtų, bet įvairūs. Ne paslaptis, kad karantino laikotarpis vienokiu ar kitokiu būdu palietė mus kiekvieną. Pastebime, kad nemažai daliai vaikų sunkiau sekasi bendrauti „gyvai“, sunku vėl grįžti į įprastą savo rutiną, užsiimti aktyvia veikla. Tėveliai pavargę nuo daugybės užduočių derinimo vienu metu. Didžiausias iššūkis pateisinti visų lūkesčius, vieni tėveliai atveda vaikus tiesiog smagiai praleisti laiką baseine, kiti nori, kad vaikas greitai tobulėtų ir plauktų pvz. be priemonių, treti nori siekti sportinių rezultatų, na, o mes stengiamės tuos lūkesčius pateisinti realybėje."

ADVENTICA šeimos pramogų parko vardu linkime pačios didžiausios sėkmės mūsų draugams PLAUKIMO ŠEIMAI! 


 

 

Susijusios naujienos

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Užsisakyti
#ViskasYraŽaidimas