DYSLEXIA – raidė kaip išraiška, nes viskas yra žaidimas

Spalio mėn. 6 d. 15:00 val. šeimos pramogų parke „ADVENTICA“, esančiame Vilniuje, PPC OZAS atidaryta paroda „RAIDĖ kaip IŠRAIŠKA”, kuri yra skirta pasaulinei Disleksijos pažinimo ir supratimo savaitei. Visą rugsėjį mokyklos iš visos Lietuvos kvietė savo mokinius į RAIDĘ pažvelgti kitaip. Konkurse dalyvavo daugiau nei 200 vaikų, kurie pabandė įsivaizduoti , kaip raides mato žmonės, turintys disleksijos sutrikimą? RAIDĖS  kartais juda, kartais bėgioja, o būna dienų, kai iš viso išnyksta nuo lapo paviršiaus. Kuo dar gali būti RAIDĖ? Piešinių paroda "RAIDĖ kaip IŠRAIŠKA" kviečia į raides pažvelgti kitu kampu !!! Vaikų piešinių paroda viešai eksponuojama ADVENTICA vitrinose ir prieinama visiems PPC OZAS lankytojams visą spalio mėnesį.

 

#GoRedForDyslexia – kas tai?

Disleksijos pažinimo savaitė „Go Red“ – iniciatyva, prasidėjusi 2015 m. Australijoje, išpopuliarėjusi visame pasaulyje ir jau tradiciškai rengiama kasmet pirmąją spalio mėnesio savaitę. Siekdama nuginkluoti raudonos spalvos galią išryškinant klaidas mokykloje, „Go Red“ pasitelkia raudoną atkreipdama visų dėmesį į disleksijos sutrikimą, nuo kurio kenčia iki 10 proc. vaikų.

Šiemet spalio 5–11 d. DYSLEXIA centro ir Lietuvos aklųjų bibliotekos logotipai nusidažys raudonai: abi įstaigos prisijungia prie visame pasaulyje minimos Disleksijos pažinimo savaitės „Go Red“, kviesdami domėtis ir kalbėtis apie šį paplitusį mokymosi sutrikimą bei padėti, palaikyti vaikus, susiduriančius su skaitymo sutrikimais. Šeimos pramogų parkas ADVENTICA taip pat nusidažo raudonai – nes mums rūpi!

 

Kas yra disleksija?

Disleksija – mokymosi sutrikimas, sukeliantis skaitymo ir rašymo sunkumus. Vaikai, turintys disleksiją, susiduria su sunkumais atpažįstant kalbinius garsus, dėl to nukenčia tiek žodinės informacijos išlaikymas atmintyje, tiek jos apdorojimo greitis. Šios gana specifiškos, bet esminės pažinimo funkcijos yra svarbios sutelkiant dėmesį, skaitant, rašant, suvokiant erdvę ir laiką, atliekant organizacines užduotis. Todėl vaikai, turintys disleksiją, dažnai patiria nuovargį: švietimo pagrindas – tekstai, o šie jiems sunkiai įveikiami. Paradoksalu, tačiau jų intelektas – dažnai aukštesnis, nei vidutinis, tik dėl skaitymo sutrikimų tai lieka nepastebėta. Dalis mokytojų vis dar laiko šiuos ypatingus vaikus tiesiog tinginiais – dėl to nukenčia jų išsilavinimas, savivertė, santykiai su aplinkiniais.

Pasaulinė praktika rodo, kad disleksiją turintys vaikai, lygiai kaip ir neturintys skaitymo sunkumų, gali tapti sėkmingais verslininkais, išradėjais, menų atstovais ar bet kokios kitos srities specialistais. Lietuvoje dislektikai vaikai įtraukiami į jau esančias mokymo sistemas, žlugdant jauną asmenybę ir nesuteikiant galimybės tobulėti jiems patogiais būdais. Kartu padėkime sukurti draugišką aplinką, kurioje vaikas gali laisvai diskutuoti apie savo sunkumus. Tik tokioje aplinkoje galima tikėtis teigiamų pokyčių. Juk VISKAS YRA ŽAIDIMAS!

Dalinamės keliomis parodos atidarymo akimirkomis. Dėkojame DYSLEXIA centrui, daugiavaikių šeimų asociacijai MES bei Lietuvos aklųjų bibliotekai (LAB).

Susijusios naujienos

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Užsisakyti
#ViskasYraŽaidimas