Dūmų šalinimo sistemų testas

Nesnaudžiame ir nemiegame, nors ir esame laikinai uždaryti dėl pandeminės situacijos Lietuvoje. Kiekvieną dieną arba naktį ADVENTICA šeimos pramogų parke vyksta kokie nors darbai: vykdome nuolatines pramogų įrangos būklės patikras, remontuojame arba tvarkome smulkius trūkumus, valome paviršius, vitrinas, testuojame naujas pramogas, kuriame dar niekam nematytus atrakcionus ir įrengimus.

Net ir vykdydami įvairius rutininius darbus nepamirštame, kad parko lankytojų bei darbuotojų, o taip pat viso prekybos centro „OZAS“ svečių sveikata ir sauga yra prioritetas ir kertinis veiklos pamatas. Vien per pastaruosius kelis mėnesius atlikome gausybę priešgaisrinės sistemos elementų testavimų, gesintuvų patikras, evakuacijos schemų tikrinimą. Visa tai tam, kad ne tik jaustumėmės, bet ir būtume saugūs pramogų parke.

Paskutinis testas mūsų parke buvo ypatingai įdomus ir naudingas. Gaisro metu didžiausią pavojų kelia toksiški dūmai ir dujos, susidarančios degimo metu. Jų šalinimui patalpose būna įrengtos dūmų šalinimo sistemos, kurių dėka dūmai ištraukiami iš patalpos. Tikro gaisro nelinkime niekam, o suimituoti gaisrą realiomis sąlygomis gana sudėtinga. Ir štai, kartu su mūsų partneriais, prekybos ir pramogų centru „OZAS“ išbandome karšto dūmo testą. Testui naudojami dūmus kuriantys ir kaitinantys specialūs dūmų generatoriai. Gaisro imitacijai reikia, kad dūmas kiltų į viršų ir laikytųsi palubėse maksimaliai ilgai. Šiam tikslui naudojamos degaus alkoholio mišinio pripildytos plieninės lėkštės, kurios dedamos ties dūmo išėjimo iš generatoriaus vieta. Ši vieta negali būti per arti, kad liepsna nepažeistų dūmo savo ypač aukšta temperatūra.

Karšto dūmo testas – šiuo metu vienintelis būdas atlikti kokybišką kompleksinį darnaus sistemų darbo vertinimą. Jo dėka sugebėjome patikrinti:

• Automatinio sistemų įsijungimo ir veikimo scenarijus

• Garsinio evakuacijos įspėjimo suveikimą

• Priešgaisrinių sistemų įsijungimo trukmes ir jų eiliškumą

• Dūmų šalinimo sistemos veikimą bei pritekančio kompensacinio oro kiekį

• Ventiliatorių pūtimo kryptis bei kitų inžinerinių sistemų veikimo tvarką

Įdomu tai, kad Lietuvoje toks priešgaisrinių inžinerinių sistemų testavimas nėra privalomas. Tą mes darome savo iniciatyva, kad visi būtume saugūs ir artimiausiu metu galėtume grįžti dūkti ir pramogauti šeimos pramogų parke ADVENTICA.

 

Susijusios naujienos

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Užsisakyti
#ViskasYraŽaidimas