Didysis svogūnų čempionatas

Net nesitikėjau, tačiau praėjusiais metais mūsų šeimoje auginami svogūnai buvo susilaukę tikros šlovės (jūs tik pažiūrėkite Adventica facebook įrašą apie svogūnus). Šiemet, kaip ir kiekvienais metais, ant palangės daiginame svogūnų laiškus. O jūs? Tikriausiai irgi, ane?

Ta proga sugalvojau Facebook iššūkį – didžiausią svogūnų čempionatą! Viskas yra žaidimas! Teksto apačioje rasite gražiausių pernykščius mūsų lankytojų svogūnų nuotraukas. Įspūdinga, ar ne? Kviečiu visus daiginti svogūnus ir kelti savo nuotraukas po mūsų Facebook naujiena.

Priemonės

Jums reikės: vazonėlių, stiklinių, talpų svogūnams ar plastikinio butelio. Drenažo akmenukų (nebūtina), žemės ar substrato ir pačių svogūnų sėjinukų.

Darbo eiga

Priklausomai nuo to, kaip daiginsite ir auginsite svogūnų daigus, pasiruoškite talpas. Jei tai daugiapakopiai vertikalūs svogūnai, tai iš plastikinio butelio pasigaminkite vazą su skylėmis, jei tiesiog pamerksite į vandenį – daug išmonės nereikės, o jei sodinsite į žemę – pasiruoškite vazonėlius su žemėmis ar durpių substratu. Svogūnams reiks drėgmės, tad nepamirškite palieti. Kas lies – jūsų susitarimo reikalas. Ar kiekvienas savuosius, ar bus atsakingas asmuo šeimoje – viskas yra žaidimas!

Kitos mintys

Esame girdėje, kad įvairios šeimos svogūnus daigina skirtingai... Vieni žmonės svogūnams suteikia vardus arba priskiria po šeimos narį... Kiti nupjauna svogūnėlio viršūnę... Treti kalbasi su svogūnais... kad ir ką jūs bedarytumėte, tinka visi variantai, kad tik išaugtų puikūs svogūnų daigai ir džiugintų jūsų šeimyną!

Keletas įdomesnių faktų / minčių

Visą savaitę kartu su vaikais domėjomės svogūnų laiškų  daiginimo subtilybėmis:

  • Jeigu norite nuolat turėti šviežių svogūnų laiškų, pirmiausia jų galvutes pamerkite kelioms valandoms į vandenį, paskui nupjaukite pačią viršūnėlę ir įsodinkite į vazonėlį su žemėmis
  • Svogūnus galite susodinti ir į plastmasinį butelį nuo mineralinio ar kitokio gėrimo. Tam nupjaukite butelio viršų, o šonuose padarykite keletą kamštelio dydžio skylių. Pro jas iškiškite svogūnų viršūnėles, o butelį pripildykite žemių
  • 3 pagrindiniai auginimo būdai: auginimas vandenyje, auginimas žemėje vertikaliai, auginti žemėje horizontaliai
  • Jeigu svogūnų svogūnėlius pamirkysite kalio permanganate, jie žymiai mažiau užsikrės įvairiomis grybinėmis ligomis

Viskas yra žaidimas! Viskas yra svogūnas!

p.s. keletas idėjų su šeima

Susijusios naujienos

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį

Užsisakyti
#ViskasYraŽaidimas